Góralska prognoza pogody

Tags: wieter, śnieg, górach, zachodu, ciśnienie, dowcipy o ciśnieniu , góralskaprognoza pogody na smieszno , kawaly o kasprowy wierch , kawał pogoda

Witom piyknie.Nie kce mi sie wyzieroć juz bez okno. Zielona trawa do stycnia nie podobna. Po prawdzie synoptyki zapowiyadajom jakiesi opady, ba śnieg be kurzył ino w wyżsych rejonach Polski.

W piontek przyndzie ochłodzenie. Niebo sie zachmurzy i sporadycnie popado dysc, a w górach śnieg. Tympyratury od zera do minus trzech stopni. Wieter silny, a górach porwiysty z zachodu. Ciśnienie skocy ku wierchowi.W sobote niebo dalij w chmurach. Z rania jesce be kurzyć, zaś po połedeniu nieznacnie sie ociepli i be padoć na zmiane dysc i śnieg. Tympyratury od minus trzech z rania do zera po połedniu. Wieter nieznacnie siendzie, be umiyorkowany z połedniowego-zachodu.
Ciśnienie z pocontku be sie piońć ku wierchowi, zaś popołedniu zacnie spadoć.Niedziela pochmurna z opadami dyscu, sporadycnie śniega. Tympyratura od trzech do minus jednego cylsjusa. Wieter dalij umiyorkowany, w górach silniejsy z zachodu. Ciśnienie be spadoć, ba wolno. Śnieg ostoł sie ino w górach, a tam pokrywa twarda. Na Kasprowym Wierchu jest go ino w okolicak trzydziestu cyntymeterów, w kotłach wincej. Kursuje ino wyciong na Hali Gąsienicowej, w dolnej cynści uwazujcie, śniega niewiele. Nartostrady nieprzejezdne. Warunki na wyciecki trudne, ino dla doświadconyk turystów.
Na Podhalu robiom nielicne wyciongi. W Białce Tatrzańskiej, na Szymoszkowej, na Harendzie oraz kilka innych małych stoków. Na reście uwidzicie krowy z dzwonkami.
I zapowiada sie atrakcyja. Na Wielkiej Krokwi be lotać nas ukochany Adaś Małysz, cyli be impreza z cyklu Puchar Świata. Coby ino wieter siadł, bo turystów zjechało sie juz wiela, a ma być ich wincej. No i coby Adaś skocył najdalej!

Więcej żartów z tej kategorii

Wilk

Idzie Czerwony Kapturek ścieżką, patrzy a z krzaków wystaje głowa Wilka.- Wilku czemu masz tak...

Akwizytorem być...

Akwizytor przekonał kobietę, żeby pozwoliła mu zaprezentować najnowszy model odkurzacza.- Pros...

Flagi

Rusek mówi:mamy wielki herb.Niemiec mówi:mamy taką wielką flagę,że was zakryje.Polak mówi:my mamy wi...

Kraty

Ślepy i szczerbaty siedzą w celi. Nagle szczerbaty mówi:-Ja przegryzę kraty, a ty patrz czy ni...